Zpráva z detašovaného pracoviště poradny pro zdravotně postižené ve Vlachově Březí

„Dobrý den, prosím potřebuji poradit“

Toto je nejčastější první věta klientů, kteří navštíví naší poradnu ve Vlachově Březí, která se nachází v přízemí městského úřadu a je určena pro osoby se zdravotním postižením. Poradna je od roku 2018 detašovaným pracovištěm Jihočeského centra pro zdravotně postižené a seniory o.p.s. se sídlem v Prachaticích. Právě to je místo, kam se lidé  obrací se svými problémy a problémy svých blízkých. V současné covidové době, kdy je třeba dbát na bezpečnost a zdržovat se převážně ve svých domovech, to platí u občanů se zdravotním postižením dvojnásob. Bohužel, ale tato doba nevyloučila jiné nemoci, nezbavila nás jiných starostí.  Lidé musí řešit své problémy a nemohou čekat až covid bude zcela pod kontrolou epidemiologů a bude minimální nákaza. Problémy našich klientů jsou neodkladné a musí se řešit ihned.

Poradnu navštěvují klienti z Vlachova Březí a jeho okolí. Je pro tyto klienty dostupnější a nemusí cestovat do Prachatic. V poradně se každému věnujeme individuálně a čas a počet návštěv není omezený. Klienti se na nás obracejí hlavně při vyřizování příspěvku na péči, průkazu pro OZP či invalidního důchodu. Nabízíme pomoc při vyplnění žádostí, kterou většina uživatelů našich služeb využije. Často se řeší i otázka mobility, s tím souvisí potřeba kompenzačních pomůcek. Poskytneme veškeré informace ohledně zapůjčení či získání pomůcek vlastních na poukaz nebo při zakoupení na vlastní náklady. Dle postižení najdeme vhodnou pomůcku včetně kódu zdravotní pojišťovny a zařídíme případné doručení pomůcky až do místa bydliště.

Problém, který může potkat každého z nás, mnohdy přijde velice nečekaně. Jako první pomoc jsou samozřejmě lékaři, ale poté je to právě na vás, na rodinách, co uděláte. Budete se starat o maminku či tatínka sami? Nebo je dáte do rukou profesionálů do pobytového sociálního zařízení? V případě domácí péče vám poradíme, jak tuto nelehkou situaci zvládat, pomůžeme vám vyřídit právě výše zmíněný příspěvek na péči a poradíme v oblasti vhodných kompenzačních pomůcek (vozíky, chodítka, polohovací lůžka, schodolezy aj.), ale i pomůcek na rehabilitaci (motomedy a motodlahy). Dále můžeme zařídit konzultaci s externím odborníkem, který vám poskytne poradenství ohledně polohování imobilních osob, které si můžete sami nejdříve vyzkoušet. V druhém případě týkající se rozhodnutí umístění do pobytového sociálního zařízení vám pomůžeme vyplnit žádost o umístění a její přílohy.

Již jsem zmíněna dobu covidovou. Je to nelehká doba, která zasáhla do života každého z nás. Ve spolupráci s panem starostou Vlachova Březí je naše poradna i místem, kde provádíme registraci do centrálního registru osob, které mají zájem o očkování proti viru Covid-19. Chceme tak poskytnout možnost registrace i lidem, kteří nemají přístup k internetu.

Našim cílem je poskytnout všem našim klientům pomoc a podporu, která vrátí klienty i rodinu zpět do života, který i přes určitá omezení bude spokojený a plnohodnotný.

Projekt zřízení detašovaného pracoviště poradny pro zdravotně postižené ve Vlachově Březí CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007876 je spolufinancován Evropskou unií.

Děkujeme i za spolupráci a podporu MAS Šumavsko Malenice.

 

V poradně se na vás těší Alena Bláhová, DiS., sociální pracovnice

Fotogalerie

image

Avízo výzvy MAS Šumavsko do Programu rozvoje venkova

MAS Šumavsko plánuje vyhlásit 7. výzvu do programu rozvoje venkova, a to na podporu podnikatelské činnosti a rozvoj venkovského prostředí.

image

Seznam vybraných Žádostí o dotaci v rámci 6. výzvy PRV

Rada MAS Šumavsko schválila dne 13. 8. 2020 seznam vybraných projektů, které byly podány do 6. výzvy PRV. Seznam vybraných projektů je přílohou.

image

Seznam přijatých projektů do 6. výzvy PRV MAS Šumavsko, z.s.

29. května 2020 byl ukončen příjem žádostí o dotaci do 6. výzvy PRV MAS Šumavsko, která byla zaměřena na podporu obcí. Celkem bylo přijato 21 žádostí s částkou dotace málo přes 15. mil. Kč. Seznam projektů je přílohou.

image

Výzva č. 6 do Programu rozvoje venkova vyhlášena

Dnes, 27. 4. 2020 byla vyhlášena další výzva MAS Šumavsko do Programu rozvoje venkova. Tentokrát je zaměřena na podporu rozvoje venkovských oblastí.

Přečíst více z této kategorie
image

Avízo výzvy č. 10 - Rozvoj sociálních služeb do IROP

MAS Šumavsko připravuje vyhlášení 10. výzvy v oblasti rozvoje sociálních služeb do programu IROP.

image

Avízo výzvy č. 8 - Vybavení a modernizace učeben do IROP

MAS Šumavsko připravuje vyhlášení další výzvy do IROP a to "Vybavení a modernizace učeben"

Přečíst více z této kategorie

Spolupracujeme


Jihočeský krajJijočeská univerzita v Českých BudějovicíchCelostátní siť pro venkov
MAS Šumavsko
MAS Šumavsko, z. s.
Archiváře Teplého, 102
387 06 Malenice

IČ: 26663091
nejsme plátci DPH

Provozní doba kanceláře pro veřejnost: Úterý 9:00 - 15:00
Konzultace projektů kdykoliv po předchozí telefonické domluvě
stará verze webu: old.massumavsko.cz/