Setkání s novináři - projekt MAP a otevření Centra zájmového vzdělávání při ZŠ Vodňanská

Místní akční skupina (MAS) Šumavsko naplňuje od roku 2016 Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro obec s rozšířenou působností Prachatice. Cílem projektu (zkráceně MAP) financovaného z Evropské unie je navázat partnerství mezi školami, aktéry ve vzdělávání dětí a žáků do 15 let na Prachaticku, komunikovat s nimi a připravovat společné vzdělávací aktivity.

Jedním z výstupů MAP je strategický dokument pro oblast vzdělávání, tzv. Místní akční plán na roky 2018 – 2023. Dokument obsahuje investiční potřeby všech základních, mateřských, základních uměleckých škol i domů dětí a mládeže v celkové výši kolem 0,6 miliardy korun. Některé ze záměrů se daří uskutečnit díky MAS Šumavsko a programu IROP. Příkladem je projekt ZŠ Vodňanská v Prachaticících. "Každý, kdo žádá finance z IROPu, musí mít záměr zanesený právě v MAP. Tento projekt zahrnuje také vzdělávací akce pro učitele, rodiče, vzdělávací aktivity pro děti a žáky, například exkurze," zdůraznila Šárka Kůsová, ředitelka MAS Šumavsko.

Základní škola Vodňanská v Prachaticích dostala v předstihu vánoční dárek díky podpoře Ministerstva pro místní rozvoj, Integrovanému regionálnímu operačnímu programu a Místní akční skupině Šumavsko. Jedná se o centrum zájmového vzdělávání.  Původně chátrající a rozpadající se objekt přitom sloužil jako skladiště nepotřebných věcí. Budovu ve dvoře areálu školy zrekonstruovala firma RENO Šumava, a. s. Místopředseda představenstva společnosti Ivo Grabmüller se hrdě hlásí k bývalým žáků školy a pamatuje si, že tehdy školník choval v objektu prase.

"Rekonstrukce stála  bezmála tři miliony korun.  Projekt zahrnoval vybudování učebny, kde se žáci budou v rámci volnočasových aktivit zdokonalovat ve výuce cizích jazyků a digitálních technologií,  výstavbu sociální zařízení a pořízení schodolezu pro bezbariérový přístup do prvního patra. Díky koordinaci stavebních prací byla celá rekonstrukce realizována v rekordně krátkém čase. Zahájení provozu v opravené části plánujeme ve druhém pololetí školního roku," uvedla ředitelka ZŠ Vodňanská Petra Sandanyová.

Kontakty:

Ing. Šárka Kůsová, ředitelka MAS Šumavsko, kusova@massumavsko.cz, tel. 727 887 160, www.massumavsko.cz

Mgr. Bc. Petra Sandanyová, ředitelka ZŠ Vodňanská 287, Prachatice, sandanyova@vodnanka.cz,  telefon: 388 302 021, 773 981 806, www.vodnanka.cz

Fotogalerie

image

Seznam vybraných/nevybraných Žádostí o dotaci v rámci 5. výzvy PRV

V rámci 5. Výzvy PRV MAS Šumavsko, z. s., bylo do věcného hodnocení postoupeno 24 Žádostí o dotaci. Ty byly věcně hodnoceny Výběrovou komisí na základě předem stanovených preferenčních kritérií.

image

Seznam přijatých projektů do 5. výzvy PRV MAS Šumavsko, z.s.

Dne 21. 3. 2019 byl ukončen příjem žádostí o dotaci v rámci 5. výzvy do Programu rozvoje venkova. V přiloženém souboru naleznete seznam přijatých žádostí.

image

Výzva č. 5 do Programu rozvoje venkova

Dne 18. února 2019 MAS Šumavsko, z.s. vyhlásila výzvu č. 5 do Programu rozvoje venkova. V této výzvě můžete své žádosti o dotaci podávat do Fiche 3 - Podnikatelé a Fiche 4 - Cestovní ruch. Příjem žádostí o dotaci bude spuštěn 4. 3. 2019. Aktuální informace naleznete zde: http://massumavsko.cz/5-vyzva-prv/

image

Avízo výzvy do Programu rozvoje venkova

Dne 18. 2. 2019 MAS Šumavsko, z.s. vyhlásí další výzvu k předkládání žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova s příjmem žádostí od 4. 3. 2019. Žádosti budou přijímány do F3_Podnikatelé a F4_Cestovní ruch.

Přečíst více z této kategorie
image

Pozvánka na seminář pro žadatele k výzvě č. 6 MAS Šumavsko – Programy a činnosti v oblasti sociálního začleňování v OPZ

Ve středu 4. června 2018 od 10:00 hodin proběhne seminář pro žadatele k výzvě číslo 6 OPZ - Programy a činnosti v oblasti sociálního začleňování v Prachaticích - KreBul, o.p.s.; Zlatá stezka 145 (vchod ze zadní strany budovy).

Přečíst více z této kategorie

Spolupracujeme


Jihočeský krajJijočeská univerzita v Českých BudějovicíchCelostátní siť pro venkov
MAS Šumavsko
MAS Šumavsko, z. s.
Archiváře Teplého, 102
387 06 Malenice

IČ: 26663091
nejsme plátci DPH

Provozní doba kanceláře pro veřejnost: Úterý 9:00 - 15:00
Konzultace projektů kdykoliv po předchozí telefonické domluvě
stará verze webu: old.massumavsko.cz/